Andy: Czasami tenisiści są hipokrytami

Andy: Czasami tenisiści są hipokrytami

Były lider rankingu ATP zabrał głos w sprawie tenisowego harmonogramu.


Andy Murray jest mocno zaangażowany w tenisowe sprawy. Trzykrotny triumfator imprez wielkoszlemowych opowiedział ostatnio o obecnej sytuacji w tourze:

„Tenis jest teraz w trudnej sytuacji, ponieważ nie sądzę, aby ktokolwiek dokładnie wiedział, co się wydarzy. Wiem, że są problemy pomiędzy władzami Tennis Australia i ATP, a także pomiędzy turniejami wielkoszlemowymi i ATP i WTA.

Każdego roku dają nam coraz mniejsze wsparcie. Nie tylko ze względu na to, jak fani wspierają nas na turniejach. Również z powodu zawodników, których mamy i mieliśmy na szczycie. Zasługujemy na więcej od ATP.”

36-latek pochodzący z Glasgow uważa, że Ameryka Południowa zasługuje na to, aby mieć imprezę rangi ATP Masters 1000:

„Tenis jest częścią ich kultury sportowej. Tenis powinien udać się do krajów i kontynentów, gdzie kwitnie. Oni tam kochają tenis. Ale czasami nie mają najlepszych kortów ze względu na nawierzchnię, na której grają i porę roku. Ale myślę, że zasługują na to, aby mieć ten turniej ze względu na to, jak wielki jest tam ten sport i jak dobrze wspierają te wydarzenia.”

Szkot uważa, że jego koledzy z touru nie powinni narzekać na napięty harmonogram:

„Nie wiem, czy chciałbym ograniczeń dotyczących pokazówek. Po prostu myślę, że czasami tenisiści są hipokrytami, jeśli chodzi o kalendarz tenisowy. Jest dla nich zbyt długi, ale poza sezonem latają po całym świecie, aby grać w turniejach.

Myślę, że to hipokryzja. Chciałbym tylko poprosić zawodników, aby byli nieco bardziej selektywni, jeśli chodzi o mówienie o tourze, harmonogramie i wszystkim innym, kiedy nie grają na pokazówkach. Niżej klasyfikowani gracze nie mają takich możliwości. Dlatego chcą więcej turniejów, ponieważ jest to okazja do zarobienia większych pieniędzy. Więc musi być trochę równowagi.”

W tym tygodniu zobaczymy Andy’ego w akcji podczas Dubai Duty Free Tennis Championships.

bonio 2024-02-26 09:19:38
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix