Daniil wie, co chce poprawić u boku Simona

Daniil wie, co chce poprawić u boku Simona

Gilles dołączył do sztabu szkoleniowego mistrza US Open 2021.


Daniil Medvedev w tym tygodniu będzie walczył o trofeum Dubai Duty Free Championships. Rosjanin podczas tej imprezy będzie korzystał z rad nowego szkoleniowca. Do teamu 28-latka urodzonego w Moskwie dołączył Gilles Simon:

„Myślałem o Gillesie Simonie z kilku powodów. Bardzo dobrze zna ten sport, to widać. Potrafił mnie pokonywać i sprawić, że czułem się niekomfortowo na korcie. Razem z Gillesem możemy porozmawiać o tym, co robił, że wpędzał mnie w takie kłopoty. Będziemy wspólnie pracować nad rozwiązaniem takich sytuacji. W tej chwili bardzo mi się to podoba. W pewnym sensie mamy tę samą mentalność. Jesteśmy wyluzowanymi facetami, z którymi łatwo się dogadać.”

Zwycięzca US Open 2021 nie przeżywał mocno porażki z Jannikiem Sinnerem w finale Australian Open 2024:

„Szczerze mówiąc, pogodzenie się z tą porażką było dość łatwe. Jak powiedziałem po meczu, wiedziałem, że będzie łatwo, ponieważ czułem, że rozegrałem świetny mecz i ogólnie wspaniały turniej.”

Były lider światowej klasyfikacji będzie chciał poprawić swoją koncentrację podczas pojedynków:

„W innych turniejach, z wyjątkiem wielkoszlemowych, nie byłem w stanie odnaleźć tego wewnętrznego ognia, którego potrzebowałem, aby narzucić swój styl. W wielkoszlemowych imprezach grasz przeciwko najlepszym na świecie. To jest coś, nad czym chcę pracować w tym roku. Chcę poprawić tę zdolność do dawania z siebie 100% w turniejach takich jak wielkoszlemowe, ale jednocześnie mieć wystarczająco dużo paliwa na inne turnieje. To zacznie się jutro, od tego turnieju.”

Alexander Shevchenko będzie pierwszym rywalem Danyi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

bonio 2024-02-27 14:53:08
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix