Aneke: Myślę, że Holger bardzo dojrzał

Aneke: Myślę, że Holger bardzo dojrzał

Mama Duńczyka będzie pełniła od teraz mniej funkcji w zespole syna.


Aneke Rune jest nie tylko mamą Holgera, ale także pełnił bardzo ważną rolę w jego teamie. Trzykrotny ćwierćfinalista imprez wielkoszlemowych postanowił ostatnio ponownie dać szansę Patrickowi Mouratoglou. Aneke będzie teraz miała mniej obowiązków w sztabie syna:

„Odkąd Holger stał się nastolatkiem, plan był taki, że stopniowo będę się odsuwać, kiedy będzie mógł zacząć radzić sobie z coraz większą liczbą rzeczy samodzielnie. Myślę, że Holger bardzo dojrzał. Nie ma już żadnego oporu, kiedy musi przekazać swojemu zespołowi, czego potrzebuje lub co jest dla niego ważne.

Powodem, dla którego nie odeszłam w zeszłym roku, było to, że wszystko stało się nieco bardziej chaotyczne, niż się spodziewaliśmy. Musieliśmy więc zapewnić Holgerowi pewnego rodzaju stabilność, potrzebował bezpieczeństwa. Wśród ludzi, z którymi pracuje, musi być uznanie i teraz czuję, że ono jest. Zawsze istniał plan wyjścia, ale wymagało to od nas znalezienia się w miejscu, w którym widziałabym, że sam Holger przekazuje mi to, czego potrzebuje. Teraz bardzo jasno mówi, czego chce, a czego nie.”

Dunka wciąż będzie czasami podróżowała z Holgerem, ale będzie mogła bardziej skupić się na roli mamy, a nie bycia członkiem teamu:

„Nadal chcę jeździć na niektóre turnieje, ale będzie to bardziej sporadyczne. W zasadzie nadal robię mniej więcej to samo. Nadal jestem odpowiedzialna za wiele mniej praktycznych rzeczy, takich jak organizowanie biletów lotniczych, hoteli i akredytacji dla zespołu.

Pod wieloma względami odzyskuję rolę, którą miałam wcześniej, jeśli chodzi o osobiste relacje pomiędzy Holgerem a mną, a którą wcześniej straciłam. W końcu nadal jestem jego managrem, ale możliwe, że czasami, kiedy byłam z nim tak długo, byłam za bardzo wczuta w tę rolę. To dobrze, że mamy teraz taką relację, jaką mieliśmy kiedyś.”

Aleksandar Kovacevic będzie przeciwnikiem 20-latka w boju o 1/4 Abierto Mexicano Telcel.

bonio 2024-02-28 11:00:28
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix