Stefanos celuje w zdobycie medalu w Paryżu

Stefanos celuje w zdobycie medalu w Paryżu

Tsitsipas w tym tygodniu walczy o tytuł Abierto Mexicano Telcel (ATP 500).


Stefanos Tsitsipas bardzo lubi zmagania w Abierto Mexicano Telcel. Grek w przeszłości dochodził w Acapulco do finału i półfinału. Dobrze rozpoczął przygodę także z tegoroczną edycją:

„Miałem świetny początek turnieju. Za każdym razem dochodziłem tutaj do półfinału i finału. Myślę, że rozegrałem wiele dobrych meczów na tych kortach, ale zawsze brakowało mi czegoś pod koniec turnieju, aby go zakończyć i wygrać. To jest moje marzenie w tym tygodniu. Wcześniej tak się nie stało, ale wróciłem z większym głodem. Zwiększam swoje pragnienie zdobycia trofeum. Mam nadzieję, że w tym tygodniu mój tenis to zweryfikuje.”

W minionym tygodniu 25-latek urodzony w Atenach przegrał walkę z Casprem Ruudem o wejście do finału Mifel Tennis Open (ATP 250):

„Czuję, że nie byłem dobrze przygotowany do starcia z nim w półfinale. Może byłem trochę wyczerpany. Brakowało mi trochę cierpliwości na korcie. Nad tymi rzeczami staram się pracować, ale jestem blisko. Myślę, że nawet jeśli nie dotarłem do finału, to wciąż byłem bardzo blisko dobrego wyniku. Muszę tylko zachować odporność i iść dalej z tą samą mentalnością i nastawieniem, które zawsze sobie narzucam, kiedy jestem naprawdę głodny wielkich rzeczy w turnieju.”

W 2023 roku dwukrotny finalista turniejów wielkoszlemowych miał problemy z plecami, ale i tak zdołał rozegrać aż 75 konfrontacji:

„Nie zastanawiałem się nad tym, ale myślę, że to również dobry znak, że dużo grałem. Myślę, że w zeszłym roku zagrałem w około 25. lub 26. turniejach. To sporo tygodni, ale nie zapominajmy, że sporo też wygrywałem. Przez lata zachodziłem daleko w turniejach. Rozegrałem wiele meczów w drabinkach singlowych, co pomogło mi osiągnąć te liczby. Tak długo, jak moje ciało jest zdrowe i jestem gotów wychodzić, walczyć i dawać z siebie 100%, to nie widzę powodu, aby się zatrzymywać i rozważać mniejszą liczbą imprez.”

Stefanos opowiedział o swoich celach na ten sezon:

„Ostateczną ambicją na 2024 rok byłby tytuł wielkoszlemowych i ATP Masters 1000. Chciałbym również zobaczyć siebie z jakimkolwiek medalem na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Myśląc o tym teraz, prawdopodobnie w tym momencie bym trochę zwolnił i rozegrał mniej meczów.”

Flavio Cobolli stanie na drodze Tsitsipasa w drugiej rundzie Abierto Mexicano Telcel.

bonio 2024-02-28 10:09:14
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix