Andy może zniknąć z touru po IO

Andy może zniknąć z touru po IO

Szkot planuje zakończyć karierę po Igrzyskach Olimpijskich.


Andy Murray w tym tygodniu wziął udział w Dubai Duty Free Tennis Championships (ATP 500). Szkot walkę o ćwierćfinał przegrał w Dubaju z Ugo Humbertem. 36-latek pochodzący z Glasgow na konferencji prasowej ponownie został zapytany o koniec kariery.

Murray nie miał dobrych wieści dla wielbicieli tenisa:

„Prawdopodobnie po tym lecie nie będę już grał. Pytają mnie o to po każdym meczu, który rozgrywam, po każdym turnieju, w którym biorę udział. Jestem już znudzony tym pytaniem. Nie będę już o tym mówił, dopóki nie nadejdzie czas, aby przestać. Ale tak, nie planuję grać zbyt wiele po tym lecie.”

Trzykrotny triumfator zmagań wielkoszlemowych w tym roku planuje zagrać na kortach Rolanda Garrosa:

„Prawdopodobnie tak. Przez ostatnie kilka lat starałem się lepiej przygotowywać do sezonu na trawie, ale to też nie gwarantuje, że będziesz na niej grał bardzo dobrze. Miałem w swojej karierze doświadczenia, podczas których nie grałem na Roland Garros. Miało to miejsce w 2013 roku i potem wygrałem Wimbledon. Grałem też we French Open i bardzo dobrze mi poszło w 2016 roku. Nie sądzę, aby dodatkowy tydzień treningów na trawie miał duże znaczenie. Więc tak, chciałbym zagrać tam jeszcze raz.

Lubię ten turniej i lubię grać na Roland Garros. Jeśli chcę dobrze wypaść na Igrzyskach Olimpijskich, to prawdopodobnie będę musiał zagrać w kilku turniejach i rozegrać kilka meczów na kortach ziemnych. Tak, nawet jeśli Igrzyska Olimpijskie nie byłyby po Wimbledonie, to i tak bym to zrobił, chcę tam zagrać.”

Dla byłego lidera rankingu ATP Wimbledon i Igrzyska Olimpijskie są najważniejsze:

„W tenisie Wimbledon jest uważany za najważniejszy turniej w sporcie, a ponieważ jestem Brytyjczykiem, Wimbledon jest niezwykle wyjątkowym turniejem. Więc prawdopodobnie musiałbym powiedzieć, że byłby to Wimbledon. Chciałbym być częścią Igrzysk Olimpijskich. Miałem tam jedne z najlepszych doświadczeń w mojej karierze. Niesienie flagi w Rio było czymś niesamowitym. Kocham sport, więc możliwość zrobienia tego dla swojego kraju była naprawdę wyjątkowa. Więc nie wiem, oba są wyjątkowe. Nie wybrałbym jednego, ani nie umniejszałbym drugiemu. Uwielbiałem moje doświadczenia w obu zmaganiach.”

Teraz przed 36-latkiem rywalizacja w BNP Paribas Open (ATP Masters 1000).

bonio 2024-02-29 11:04:28
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix