Eisenbud: Tenis jest priorytetem Emmy

Eisenbud: Tenis jest priorytetem Emmy

Max pełni funkcję agenta zwyciężczyni US Open 2021.


Emma Raducanu w 2021 roku wprawiła w osłupienie cały tenisowy świat. Uzdolniona Brytyjka przeszła wtedy na obiekcie Flushing Meadows przez kwalifikacje, po czym podniosła trofeum US Open. Obecnie Emma jest 252. rakietą świata.

Max Eisenbud, który pełni funkcję agenta 21-latki, wyjawił, że Raducanu powoli przyzwyczaja się do tego, jak działa tour:

„Wygrała US Open, kiedy miała 18 lat, a kiedy pojechała na następny turniej, nie wiedziała nawet, gdzie jest szatnia dla zawodników. Nie wiedziała nawet, gdzie są korty treningowe. Nie uważam, że krytykowanie jej lub szczególnie surowe traktowanie jest złe, to przydarza się każdemu zawodnikowi. Uważam jednak, że ludzie nie powinni być wobec niej złośliwi, ponieważ na tym etapie wciąż jest w trakcie rozwoju. Powoli dowiaduje się, jak działa ta branża.”

Eisenbud jest pewien, że 21-latka będzie jeszcze odnosiła wielkoszlemowe zwycięstwa, a także zabrał głos w sprawie ciągłych zmian w sztabie szkoleniowym Emmy:

„Jako agent sam przyznaję, że niekoniecznie muszę zgadzać się z tymi wszystkimi zmianami. W rzeczywistości nie zgadzam się z nimi. Tak właśnie jednak jest w przypadku Emmy. Moją rolą jest starać się polecić jej to, co najlepsze. Rozmawiać z nią o tym, jak robili to inni. Nawet jeśli zarówno ona, jak i jej rodzina zgadzają się ze sposobem, w jaki to robią, więc muszę ich szanować. Zobaczymy, czy to się zmieni w przyszłości. Na pewno mogę powiedzieć, że jest bardzo pracowitą zawodniczką. Tenis jest jej priorytetem. To prawda, że ludzie chcą widzieć ją robiącą inne rzeczy, ale widzę w jaki sposób pracuje i jak inteligentna jest. Jestem pewien, że wygra więcej turniejów wielkoszlemowych.”

Ostatnio mogliśmy zobaczyć Brytyjkę w akcji podczas Qatar TotalEnergies Open. Przegrała tam w pierwszej rundzie z Anheliną Kalininą.

bonio 2024-02-29 13:49:29
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix