Charlie: Gael sprawia, że się uśmiechasz

Charlie: Gael sprawia, że się uśmiechasz

Hiszpan i Francuz lubią sprawiać radość kibicom tenisa.


Carlos Alcaraz w trzeciej rundzie Miami Open 2024 rozprawił się z Gaelem Monfilsem w dwóch partiach 6/2, 6/4. Dwukrotny zwycięzca turniejów wielkoszlemowych bardzo lubi Francuza i rywalizację przeciwko niemu:

„Oczywiście zawsze świetnie jest dzielić kort z kimś takim jak Gael. Myślę, że obaj wnieśliśmy niezwykły poziom tenisa i wspaniałe uderzenia przez większość meczu. Dla kibiców to wspaniała rzecz widzieć dwóch zawodników grających znakomity tenis i jednocześnie sprawiających, że oglądanie tenisa sprawia im przyjemność. Dla mnie to był dobry mecz. Czuję, że oddałem kilka dobrych uderzeń. Dobrze się poruszałem, więc jestem bardzo zadowolony z mojego dzisiejszego występu.”

Charlie i Gael mają podobną osobowość:

„Oboje staramy się uśmiechać przez cały czas. Staramy się cieszyć tenisem w każdej sekundzie, kiedy przychodzi nasza kolej na rozegranie meczu. Dzięki temu udało nam się zapewnić dobry poziom gry i widowisko dla kibiców, które było piękne do oglądania. Dzielenie kortu z takim graczem jak Gael zawsze jest łatwiejsze. On sprawia, że cały czas się uśmiechasz. Jest innym graczem niż pozostali.”

Z trybun oglądali Hiszpana i Francuza Jimmy Butler i Neymar da Silva Santos Junior:

„Lubię to, nie będę kłamał. Widząc ich na trybunach oglądających moją grę, oczywiście jest to coś, co generuje dla mnie dużą motywację. Wychodzę tam i podnoszę swój poziom. Staram się robić rzeczy, które lubią oglądać ze swojego miejsca. Myślałem tylko o tym, ale jednocześnie musiałem skoncentrować się na wygraniu meczu. Musiałem dać z siebie wszystko, aby dominować w meczu. Myślę, że zrobiłem to całkiem dobrze. Mam nadzieję, że wam się podobało.”

Wicelider rankingu ATP jest zadowolony z tak jak prezentuje się do tej pory na Florydzie:

„Jestem bardzo zadowolony z poziomu, jaki prezentuję do tej pory. Jestem zadowolony z występów, jakie miałem do tej pory na korcie. Skupiam się na rozegraniu jak największej liczby meczów na tym poziomie. Wspaniale jest czuć się tak dobrze w rywalizacji. Mam nadzieję, że będę to podtrzymywał.”

Przed Alcarazem pojedynek z Lorenzo Musettim:

„To bardzo utalentowany zawodnik. Bardzo trudny do pokonania. Myślę, że mam z nim bilans 2-1, jeśli się nie mylę. Nie mogę się doczekać meczu z nim. Zobaczymy co się wydarzy.”

W 2022 roku Hiszpan był niepokonany w Miami Open.

bonio 2024-03-26 11:55:41
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix