Coco przegrała z Caro Garcią

Coco przegrała z Caro Garcią

Reprezentantka gospodarzy nie weszła do 1/4 Miami Open 2024.


Coco Gauff w czwartej rundzie Miami Open przegrała zaciętą walkę z Caroline Garcią 3/6, 6/1, 2/6. Mistrzyni US Open 2023 opowiedziała o swoich wnioskach po tej porażce:

„Mecz miał wiele wzlotów i upadków. Caroline grała bardzo agresywnie, o czym wiedziałam, że tak będzie już wychodząc na kort. Myślę, że bardzo ważne było dla mnie, aby po prostu zmieniać wysokość piłki. Robiłam to dobrze przez większość drugiego seta. Potem zaczęłam trzecią partię od wczesnego przełamania… Myślę, że to całkowicie zmieniło tempo.

Zdecydowanie myślę, że mogę wyciągnąć z tego wnioski. To była ciężka porażka, ale myślę, że jedną pozytywną rzeczą był serwis. Dzisiaj przełamała mnie sporo razy, ale nie sądzę, aby to była wina mojego podania. W Indian Wells potrafiłam popełnić siedemnaście podwójnych błędów, a dziś tylko dwa lub trzy. Myślę więc, że jest to coś, co mogę poprawić, ale nie stanie się to w krótkim czasie.”

Reprezentantka gospodarzy wyjawiła, że nie czuje większej presji, kiedy gra przed własną publicznością:

„Nie czuję dodatkowej presji. Czuję, że wiem, jak grać z lokalną presją. Zwłaszcza po całej trasie w USA w zeszłym roku, więc nie czułam żadnych nerwów dzisiaj ani w przeciągu tygodnia. Czułam się naprawdę dobrze. Nie sądzę, że grałam tak dobrze w Indian Wells. Kiedy tu przyjechałam, moje pierwsze dwa mecze były dobre, ale dzisiaj poziom mógł być lepszy. Nie sądzę, żeby miało to coś wspólnego z przebywaniem w domu.”

20-latka została zapytana, czy przegrany pojedynek u siebie w domu boli bardziej:

„Tak i nie. Myślę, że jestem osobą, dla której każda porażka jest bardzo ważna. Zwłaszcza taka jak dzisiaj, kiedy czułam, że mogłam zrobić coś lepiej. Poza tym kontrolowałam mecz, zwłaszcza po drugim secie. Pomaga mi to, że jestem w domu, bo teraz mogę prowadzić samochód i przebywać we własnym domu.”

Coco nie może się doczekać tournee po mączce:

„Jestem podekscytowana. Żałuję, że nie radziłam sobie lepiej w tym sezonie na kortach twardych, ale jestem podekscytowana turniejami na kortach ziemnych. Teraz będę grała w Stuttgarcie, a następnie w Madrycie, Rzymie i Roland Garros.”

Za występ w amerykańskim turnieju Gauff dostanie 101 000 dolarów i 120 punktów.

bonio 2024-03-26 13:06:17
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix