Domi: Mam mały stan zapalny w nadgarstku

Domi: Mam mały stan zapalny w nadgarstku

Thiem wierzy, że uda mu się zagrać w Millennium Estoril Open.


Dominic Thiem w pierwszej rundzie Kiskut Open (ATP Challenger Tour) uległ Danielowi Michalskiemu. Dla naszego reprezentanta był to jeden z najcenniejszych triumfów. Mistrz US Open 2020 postanowił później nieco zwolnić tempo.

Okazało się, że 30-latek odczuwa ból w nadgarstku, o czym poinformował w swoich mediach społecznościowych:

„Witam wszystkich. Chciałem przekazać wszystkim wiadomość, zwłaszcza po plotkach, które krążyły w przeciągu ostatnich kilku dni. Chciałem, aby odbyło się to za pośrednictwem moich mediów społecznościowych, abyście wszyscy mogli poznać prawdę. Jak wszyscy wiecie, zacząłem pracować i trenować ponownie po Australian Open.

Chciałem wrócić do treningów, które uczyniły mnie wielkim zawodnikiem. Zaczęliśmy trenować tak, jak robiłem to, kiedy byłem młodszy, z dużą intensywnością, dużą ilością uderzeń i wieloma godzinami na korcie. Niestety, na chwilę przed moim powrotem na Hungarian Challenger, zacząłem mieć pewne problemy z nadgarstkiem. Znowu zacząłem odczuwać „kliknięcia”, które bardzo mi przeszkadzały i przypominały te, które odczuwałem po powrocie po kontuzji trzy lata temu. Również to „dziwne uczucie” powróciło i w przeciągu ostatnich kilku tygodni przerodziło się w ból.

Jest tam mały stan zapalny, dlatego wycofałem się z Challengera w Neapolu. W tej chwili sytuacja wygląda następująco: zwolniłem nieco obroty, zmniejszyłem intensywność treningów, czyniąc je nieco krótszymi, ponieważ jest pewien optymizm i duże szanse, że mogę powrócić w Estoril. Chcę tam znowu zagrać, to jest mój cel. Dzięki za wsparcie, do zobaczenia wkrótce.”

Portugalski turniej (ATP 250) rozpoczyna się 1 kwietnia. W poprzednim sezonie Domi doszedł w Millennium Estoril Open do ćwierćfinału.

bonio 2024-03-27 15:44:43
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix