Danya: Jannik gra coraz lepiej

Danya: Jannik gra coraz lepiej

Sinner będzie przeciwnikiem Rosjanina w półfinale Miami Open 2024.


Daniil Medvedev w ćwierćfinale amerykańskiego turnieju pokonał Nicolasa Jarry’ego 6/2, 7/6 (7). Zwycięzca US Open 2021 na konferencji prasowej zabrał głos w sprawie konfrontacji z Chilijczykiem:

„Powiedziałbym, że w miarę upływu meczu podnosił swój poziom. Myślę, że ja pokazałem dobry poziom tenisa w pierwszym secie. Chociaż nie zrobiłem też nic wielkiego. Wystarczyło tylko wygrać tego seta. W tamtym momencie byłem zadowolony, ale on zaczął się bardzo poprawiać. Wymiany i punkty zaczęły być coraz trudniejsze. Zaczął nawet znacznie lepiej serwować. Ostatecznie o wszystkim zadecydował tie-break, jak to często bywa w tenisie. Nawet punkt meczowy nie był dla mnie łatwy. Zagrał niesamowity return, ale ostatecznie udało mi się poradzić sobie z sytuacją i przejść dalej.”

Na trybunach było sporo zgromadzonych chilijskich kibiców, którzy mocno dopingowali swojego reprezentanta. 28-latkowi urodzonemu w Moskwie nie przeszkadzała ta atmosfera:

„Prawda jest taka, że w ogóle nie byłem zaskoczony tą sytuacją. W rzeczywistości spodziewałem się jeszcze bardziej wrogiej atmosfery niż ta, którą mieliśmy, więc byłem na to przygotowany. Spodziewałem się wielu fanów, którzy będą go wspierali i będą przeciwko mnie. Dla mnie to zawsze świetna atmosfera. Wiele razy sędzia główny pytał nas, czy jesteśmy gotowi do wznowienia gry, ale dla nas nie było z tym żadnego problemu. Ani przez chwilę nie była to negatywna sytuacja. Myślę, że postawa tłumu była dobra. Uważam, że była też część trybun, która wspierała mnie. Prawdopodobnie nie byli to Chilijczycy. Sprawili, że czułem się bardzo dobrze.”

Przed Rosjaninem starcie z Jannikiem Sinnerem. Były lider rankingu ATP jest pod wrażeniem ostatniej postawy Włocha:

„Z dnia na dzień gra coraz lepiej. Wygląda na bardzo pewnego siebie. Widziałem to w niektórych meczach, które mogłem oglądać w telewizji w tym tygodniu. Czasami przechodził przez pewne trudności w tym turnieju, ale zawsze był w stanie utrzymać się na nogach i znaleźć rozwiązanie. Tak robią wielcy mistrzowie. Dla mnie to duże wyzwanie. Będę musiał znacznie poprawić swoją grę. Dać z siebie 100% na korcie. Wiem, że nie będzie to łatwe wyzwanie, ale jestem zmotywowany. Nie mogę się doczekać, aby na nie wyjść. Mam nadzieję, że poradzę sobie lepiej niż ostatnio.”

W finale Australian Open 2024 Jannik rozprawił się z Daniilem w pięciu odsłonach.

bonio 2024-03-28 10:20:55
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix