Carlitos: Sprawił, że poczułem się jakbym miał 13 lat

Carlitos: Sprawił, że poczułem się jakbym miał 13 lat

Dwukrotny mistrz imprez wielkoszlemowych był słabszy w Miami od Grigora Dimitrova.


Carlos Alcaraz w ćwierćfinale Miami Open musiał uznać wyższość doskonale dysponowanego Grigora Dimitrova. Były lider rankingu ATP był pod wrażeniem postawy trzykrotnego półfinalisty turniejów wielkoszlemowych:

„Grał niemal perfekcyjny tenis. Nie mogłem odszukać rozwiązań ani sprawić, aby czuł się niekomfortowo na korcie. Z jego strony był to bardzo dobry mecz. Myślę, że grałem świetny tenis. Opuściłem kort z poczuciem, że zagrałem dobrze. Nie perfekcyjnie, ale dobrze. Powiedziałem o tym mojemu zespołowi, że sprawił, że poczułem się jakbym miał 13 lat. To było szalone. Nie wiedziałem, co robić. Nie miałem słabych punktów. Dlatego czuję się sfrustrowany. Następnym razem spróbuję różnych rzeczy. Grając z nim na tym poziomie, bardzo trudno jest go pokonać.

Nie pamiętam, żebym się tak czuł. Jeśli tak było, to było to dawno, dawno temu. Nie wiedziałem, co robić. Szukałem rozwiązań, ale nie przychodziły. Czułem ogromną frustrację. To właśnie przydarzyło mi się dzisiaj.”

20-latkowi nie udało się zrewanżować Grishy za ubiegłoroczną porażkę z Szanghaju:

„Szczerze mówiąc, w Szanghaju nie grałem dobrze. Dzisiaj zagrałem lepiej. W Chinach popełniłem wiele błędów przy pierwszej i drugiej piłce, w porównaniu do dnia dzisiejszego. Myślę, że on również grał dziś znacznie lepiej. Nie mogłem na korcie odszukać rozwiązań. Jego gra była perfekcyjna.”

W drugiej partii Carlitos miał przewagę przełamania, ale nie zdołał jej utrzymać:

„Może to, co mogę sobie zarzucić to, to, że w ostatnim gemie nie uderzyłem pierwszy. Na poziomie tenisowym grał lepiej. Obrony były spektakularne. Miał bardzo szybką i dobrą rękę.”

Dwukrotny zwycięzca zmagań wielkoszlemowych zdobył wcześniej trofeum BNP Paribas Open:

„To był bardzo pozytywny miesiąc, w którym wygrałem ATP Masters 1000. Czułem się tak, jak się czułem. To bardzo pozytywne. Mimo porażki wyjeżdżam z poczuciem, że zagrałem dobry tenis. Tylko że trafiłem na przeciwnika, który był nade mną górą. Jestem zadowolony z mojego poziomu w tym miesiącu w Stanach Zjednoczonych. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tournee na kortach ziemnych.”

Hiszpan za występ na Florydzie dostanie 185 000 dolarów i 200 punktów.

bonio 2024-03-29 14:08:07
TRANSMISJE
22.04, 00:20 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 5 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 06:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 08:30 Polsat Sport Extra Barcelona Open Banc Sabadell
22.04, 09:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix
22.04, 15:00 Canal+ Sport 2 Porsche Tennis Grand Prix