Iga Świątek [2] w tym sezonie będzie broniła tytułu BNP Paribas Open (WTA 1000). Pięciokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych na otwarcie miała wolny los. W środę nasza reprezentantka poznała nazwisko swojej pierwszej przeciwniczki.
23-latka urodzona w Warszawie o wejście do trzeciej rundy będzie walczyła ze sklasyfikowaną na 71. lokacie w rankingu WTA Caroline Garcią. Półfinalistka US Open 2022 rozprawiła się tego dnia z Bernardą Perą [WC] w dwóch odsłonach 6/3, 6/4.
Reprezentantka gospodarzy za ten występ zapisze na swoim koncie 23 760 $ i 10 punktów. Trzecia runda pozostaje na razie najlepszym rezultatem Bernardy z Indian Wells. Natomiast Iga i Caro zmierzą się ze sobą po raz szósty. Francuzce do tej pory tylko raz udało się zatrzymać byłą liderkę światowej klasyfikacji.
31-latka dokonała tej sztuki w 2022 roku podczas BNP Paribas Poland Open (WTA 250).
| 11.06, 21:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 06:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 10:00 | Eurosport 1 | French Open |
| 12.06, 11:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 11:00 | Polsat Sport 2 | Libema Open |
| 12.06, 15:00 | Polsat Sport 2 | Libema Open |