Coco: Poprawiłam się od czasu Miami

Coco: Poprawiłam się od czasu Miami

Zwyciężczyni US Open 2023 jest gotowa na grę w stolicy Hiszpanii.


Coco Gauff jest w już w Madrycie, gdzie rozgrywany jest turniej Mutua Madrid Open (WTA 1000). Amerykanka w pierwszej tegorocznej imprezie na mączce uległa w ćwierćfinale Jasmine Paolini. Teraz opowiedziała o tej konfrontacji:

„W Stuttgarcie mecz przeciwko Paolini był trudny, ale czuję, że bardzo się poprawiłam od czasu Miami. Przyjechałam tutaj z dużą pewnością siebie. Zawsze byłam bardzo dobrze traktowana w trakcie tego turnieju, ale mam więcej doświadczeń niż zwycięstw.

Wszyscy trenujemy, aby osiągnąć doskonałość. To coś, co lubię, ale może to być również zła rzecz. Dlatego trzeba odnaleźć równowagę. Ten sport jest bardzo długi. Sezony są bardzo długie. Ja staram się podchodzić do każdego turnieju z myślą, że mogę go wygrać. Czasami jestem sfrustrowana, gdy przegrywam, ale zawsze staram się wyciągać z tego pozytywy.”

Emma Raducanu w Dubaju musiała przerwać spotkanie, ponieważ na obiekcie pojawił się jej psychofan. 21-latka urodzona na Florydzie na szczęście nie miała takich doświadczeń:

„Zawsze czułam się pewnie na korcie tenisowym. Nigdy nie miałam z nikim żadnych problemów. To, co stało się z Raducanu, było bardzo skomplikowane, ponieważ ona cierpiała także w hotelu. Ale myślę, że tour robi wszystko, co możliwe, aby zapewnić nam bezpieczeństwo.”

Mistrzyni US Open 2023 wyjawiła także, jak radzi sobie z negatywnymi komentarzami:

„Kiedy byłam młodsza, brałam to bardziej do siebie, ale potem zablokowałam tych, którzy mnie obrażali. My, zawodnicy, jesteśmy przyzwyczajeni do cierpienia. Każdy radzi sobie z tym najlepiej, jak potrafi.”

Dayana Yastremska albo Francesca Jones będzie rywalką Coco w drugiej rundzie Mutua Madrid Open.

bonio 2025-04-23 16:00:57
TRANSMISJE
18.05, 13:00 Canal+ Sport 2 Internationaux de Strasbourg
18.05, 14:30 Polsat Sport 3 Hamburg Open
18.05, 14:30 Polsat Sport Premium 4 Hamburg Open
18.05, 15:00 Canal+ Sport 2 Internazionali BNL d'Italia
18.05, 17:00 Polsat Sport 2 Internazionali BNL d'Italia
18.05, 17:00 Polsat Sport Premium 1 Internazionali BNL d'Italia