Emma Raducanu coraz pewniej prezentuje się na światowych kortach. Brytyjka wyjawiła, że bardzo podoba się jej nowa współpraca u boku Francisco Roiga. Zwyciężczyni US Open 2021 rozegrała świetnie spotkanie w drugiej rundzie tegorocznej edycji nowojorskich rozgrywek.
22-latka urodzona w Toronto potrzebowała tylko godziny, żeby pokonać swoją rówieśniczkę, Janice Tjen [Q] 6/2, 6/1. Przed Emmą teraz dużo cięższy sprawdzian. Jej następną rywalką będzie Elena Rybakina [9]. Reprezentantka Kazachstanu była lepsza tego dnia od Terezy Valentovej [Q].
Raducanu i Rybakina grały przeciwko sobie oficjalnie tylko jeden raz. W 2022 roku w Sydney górą była mistrzyni Wimbledonu 2022. W trzeciej rundzie po planie meldują się jeszcze: Jessica Pegula [4], Mirra Andreeva [5], Jasmine Paolini [7], Emma Navarro [10] i Elise Mertens [19].
Tymczasem tytułu US Open 2025 nie zdobędą na pewno: Belinda Bencic [16], Liudmila Samsonova [17], Jelena Ostapenko [25] i McCartney Kessler [32]. Szwajcarka uległa Ann Lim, Rosjanka Priscilli Hon [Q], Łotyszka Taylor Townsend, a Amerykanka Markecie Vondrousovej.
| 11.06, 21:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 06:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 10:00 | Eurosport 1 | French Open |
| 12.06, 11:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 11:00 | Polsat Sport 2 | Libema Open |
| 12.06, 15:00 | Polsat Sport 2 | Libema Open |