Rzym: Naomi bezradna w starciu z Igą

Rzym: Naomi bezradna w starciu z Igą

Nasza reprezentantka weszła do ćwierćfinału Internazionali BNL d'Italia.


Iga Świątek [4] w poniedziałek nie miała prostego zadania. Sześciokrotna mistrzyni imprez wielkoszlemowych w 1/8 finału na obiekcie Foro Italico zmierzyła się z Naomi Osaką [15]. Japonka jest obecnie podopieczną Tomasza Wiktorowskiego. 24-latka była dobrze przygotowana do tego boju.

Polka imponowała fantastyczną postawą. 28-latka nie miała pomysłu, jak zagrozić nakręconej byłej liderce rankingu WTA. Iga straciła w tej konfrontacji tylko 3 gemy. Nasza reprezentantka zasłużenie rozprawiła się z Naomi w dwóch partiach 6/2, 6/1. Osaka za ten występ dostanie 79 510 € i 120 punktów.

Teraz 28-latka uda się już do stolicy Francji, gdzie 24 maja startuje French Open. Najlepszym rezultatem Japonki z kortów Rolanda Garrosa jest na razie trzecia runda z 2016, 2018 i 2019 roku. Natomiast na drodze Igi stanie w ćwierćfinale Jessica Pegula [5]. Finalistka US Open 2024 była tego dnia lepsza od Anastasii Potapovej.

Polka i Amerykanka zagrają przeciwko sobie już po raz dwunasty. W tym momencie w zwycięskich pojedynkach prowadzi Iga 6-5.

bonio 2026-05-12 08:56:37
TRANSMISJE
11.06, 21:00 Canal+ Sport 2 The HSBC Championships
12.06, 06:00 Canal+ Sport 2 The HSBC Championships
12.06, 10:00 Eurosport 1 French Open
12.06, 11:00 Canal+ Sport 2 The HSBC Championships
12.06, 11:00 Polsat Sport 2 Libema Open
12.06, 15:00 Polsat Sport 2 Libema Open