Iga Świątek [3] nie zdobędzie w tym sezonie piątego trofeum paryskiej imprezy. Nasza reprezentantka w niedzielę walczyła na korcie imienia Philippe’a Chatrier o wejście do ćwierćfinału French Open z Martą Kostyuk [15]. Podopieczna Sandry Zaniewskiej zachwyca ostatnio świetną postawą.
Tak było również w konfrontacji z byłą liderką rankingu WTA. Pierwsza partia była wyrównana. 25-latka pochodząca z Warszawy miała w niej swoje szanse, ale ostatecznie decydujące punkty padły łupem Ukrainki. Marta po godzinie objęła prowadzenie 7/5. Losy kolejnej odsłony potoczyły się szybciej.
Sześciokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych była zdenerwowana, przez co popełniała sporo błędów. Natomiast 23-latka grała agresywnie, dzięki czemu udało się jej rozprawić z Polką w dwóch setach 7/5, 6/1. Iga za występ na obiekcie Rolanda Garrosa dostanie 285 000 € i 240 punktów.
Przed Świątek przygotowania już do tournee po trawie. 25-latka ma teraz w planach występ w Bad Homburg Open (WTA 500). Niemieckie rozgrywki startują 21 czerwca. Natomiast na drodze nakręconej Kostyk stanie w 1/4 Elina Svitolina [7]. Eli w 1/8 finału była górą nad Belindą Bencic [7].
Tego dnia awans wypracowały również Sorana Cirstea [18] i Mirra Andreeva [8]. Rumunka pokonała Xiyu Wang 6/3, 7/6 (4), a Rosjanka Jil Teichmann 6/3, 6/2. Sori i Mirra zagrają przeciwko sobie o półfinał.
| 11.06, 21:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 06:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 10:00 | Eurosport 1 | French Open |
| 12.06, 11:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 11:00 | Polsat Sport 2 | Libema Open |
| 12.06, 15:00 | Polsat Sport 2 | Libema Open |