Serena Williams po US Open 2022 postanowiła zakończyć karierę, żeby skupić się na życiu prywatnym. Dwudziestotrzykrotna mistrzyni zmagań wielkoszlemowych rok później po raz drugi została mamą. Powitała wtedy wraz z mężem na świecie córeczkę, która otrzymała imię Adira.
Jakiś czas temu w sieci zaczęły pojawiać się plotki o powrocie Amerykanki do touru. W poniedziałek Williams oficjalnie potwierdziła tę informację. Serena wystąpi w The HSBC Championships (WTA 500) w grze podwójnej. Partnerką byłej liderki światowej klasyfikacji będzie Victoria Mboko. Brytyjski turniej rozpoczyna się 8 czerwca.
44-latka zawsze lubiła rywalizację na trawie. Świadczyć może o tym fakt, że ma na swoim koncie siedem tytułów Wimbledonu w grze pojedynczej i sześć w grze deblowej. Do The HSBC Championships zgłoszone są także między innymi Elena Rybakina, Jessica Pegula, Amanda Anisimova i Marta Kostyuk.
| 11.06, 21:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 06:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 10:00 | Eurosport 1 | French Open |
| 12.06, 11:00 | Canal+ Sport 2 | The HSBC Championships |
| 12.06, 11:00 | Polsat Sport 2 | Libema Open |
| 12.06, 15:00 | Polsat Sport 2 | Libema Open |