Serena wraca na światowe korty

Serena wraca na światowe korty

Była liderka rankingu WTA uzupełni skład The HSBC Championships w grze deblowej.


Serena Williams po US Open 2022 postanowiła zakończyć karierę, żeby skupić się na życiu prywatnym. Dwudziestotrzykrotna mistrzyni zmagań wielkoszlemowych rok później po raz drugi została mamą. Powitała wtedy wraz z mężem na świecie córeczkę, która otrzymała imię Adira.

Jakiś czas temu w sieci zaczęły pojawiać się plotki o powrocie Amerykanki do touru. W poniedziałek Williams oficjalnie potwierdziła tę informację. Serena wystąpi w The HSBC Championships (WTA 500) w grze podwójnej. Partnerką byłej liderki światowej klasyfikacji będzie Victoria Mboko. Brytyjski turniej rozpoczyna się 8 czerwca.

44-latka zawsze lubiła rywalizację na trawie. Świadczyć może o tym fakt, że ma na swoim koncie siedem tytułów Wimbledonu w grze pojedynczej i sześć w grze deblowej.  Do The HSBC Championships zgłoszone są także między innymi Elena Rybakina, Jessica Pegula, Amanda Anisimova i Marta Kostyuk.

bonio 2026-06-02 11:31:32
TRANSMISJE
11.06, 21:00 Canal+ Sport 2 The HSBC Championships
12.06, 06:00 Canal+ Sport 2 The HSBC Championships
12.06, 10:00 Eurosport 1 French Open
12.06, 11:00 Canal+ Sport 2 The HSBC Championships
12.06, 11:00 Polsat Sport 2 Libema Open
12.06, 15:00 Polsat Sport 2 Libema Open