Eastbourne: Porażka Janowicza!

Polak nie był w stanie przejść pierwszej rundy eliminacji.

Jerzy Janowicz po dobrym występie w Stuttgarcie tym razem odpadł w 1. rundzie eliminacji do turnieju głównego w Eastbourne z pulą nagród 693’910 €. Jego pogromcą okazał się Franco Skugor z Chorwacji wygrywając 7:6, 7:6.

Mecz Polaka został rozpoczęty jeszcze wczoraj, lecz przez opady deszczu gry na kortach w Eastbourne rozpoczęły się dużo później niż zaplanowano i tym samym przesunęła się też godzina wyjścia Jerzego na kort. Kiedy panowie już wyszli nie oszczędzali sobie mocnych serwisów, ale pomimo takich atutów w rękawie już od początku byliśmy świadkami przełamań. Najpierw to Janowicz stracił serwis, ale w następnym gemie odrobił straty i mimo wielu szans na „brejka” w dalszej części seta zobaczyliśmy tie-break. W nim nasz reprezentant dwukrotnie stracił własne podanie na samym początku, przez co w rubryce „sety” dalej przy nazwisku Polaka było „0”.

W drugiej partii nie było praktycznie gema, w którym nie zobaczyliśmy break pointów i tym razem to Janowicz osiągnął przewagę i prowadził 5:2. Okazało się to jednak za mało i zanim przerwano mecz Skugor straty już odrobił. Mecz przy stanie 6:7, 5:4 musiał zostać dokończony dzisiejszego dnia i nie trwał on zbyt wiele. Obaj znacznie pewniej niż wczoraj trzymali serwis, dzięki czemu o losach partii zadecydował tie-break. W nim ponownie lepiej wystartował Chorwat, pozwoliło mu to wyjść na prowadzenie 5:1. Pomimo tego, że Jurek odrobił wszystkie straty i serwował na 6-6 ostatecznie przegrał 5:7 ulegając swojemu rywalowi w całym spotkaniu.

Dla Polaka była to szansa na kolejne podreperowanie rankingu, lecz nie wykorzystał tej szansy na zdobycie kolejnych cennych punktów. Następnym turniejem, w którym zobaczymy Janowicza będzie już Wimbledon, w którym wystąpi dzięki zamrożeniu rankingu.