Ismaning: Hurkacz w ćwierćfinale

Wrocławianin osiągnął pierwszy ćwierćfinał w sezonie.

Hubert Hurkacz rywalizację w turnieju rangi ATP Challenger Tour rozpoczął od turnieju eliminacyjnego – reprezentant Polski wygrał już pięć spotkań, dzięki czemu znalazł się w ćwierćfinale. Czwartkowy mecz jednak trudno nazwać wygranym, bowiem jego rywal poddał spotkanie po premierowej odsłonie.

Hurkacz w pierwszym secie starcia z Matthiasem Bachingerem prowadził z przełamaniem 5:2. Wrocławianin wypuścił ją z rąk, a w międzyczasie nie wykorzystał czterech piłek setowych. Następnie blisko zakończenia premierowej odsłony był Niemiec, jednak Hurkacz zdołał pozostać w grze i doprowadził do wyrównania. Koniec końców ostateczny głos w tym secie należał do zawodnika z drugiej setki rankingu ATP, który wyszedł na prowadzenie.

Bachinger w przerwie między setami poprosił o przerwę medyczną. Później nieoczekiwanie podziękował sędziemu oraz Hurkaczowi za mecz – obaj nie ukrywali zaskoczenia tą decyzją. Niemiec skreczował przy stanie 7:6(5), a wciąż nie jest znany tego powód.

Reprezentant Polski w Ismaning wywalczył pierwszy ćwierćfinał w tym sezonie. 20-latek o kolejną wygraną w niemieckich zawodach powalczy z lepszym w starciu Niemców – Dustina Browna z Tobiasem Simonem.