ATP Finals: Zwycięski debiut Dimitrova

Bułgar na swoim koncie zapisał pierwszy punkt.

Grigor Dimitrov w tym sezonie po raz pierwszy w karierze wywalczył przepustkę do turnieju kończącego sezon – ATP Nitto Finals rozgrywanych w Londynie. Reprezentant Bułgarii w pierwszym meczu zmierzył się z Dominiciem Thiemem i po wyrównanej rywalizacji zapisał na swoim koncie premierowy punkt.

Bułgar od początku tego meczu grał bardzo pewnie, nie było po nim widać, że jest to jego debiut w Mistrzostwach ATP. Obecnie szósty zawodnik świata przy stanie 3:2 uzyskał przełamanie, które pozwoliło mu wygrać premierową odsłonę. Thiem jednak nie zamierzał się poddawać – w drugiej partii wystrzegał się błędów, a sam wykorzystał kryzys Dimitrova, dzięki czemu wyrównał stan gry.

W trzecim secie stroną przeważającą był ponownie Dimitrov. Reprezentant Bułgarii dwukrotnie wychodził na prowadzenie z przełamaniem – drugi break pozwolił mu przypieczętować sobie końcowy triumf.

Dimitrov i Thiem w O2 Arenie spędzili dwie godziny oraz 22 minuty – po tym czasie obecnie szósty zawodnik świata triumfował 6:3, 5:7, 7:5.