Rotterdam: Dimitrov męczył się z Krajinoviciem

Dimitrov zagra o półfinał w Rotterdamie.

W pierwszej czwartkowej sesji rywalizacji turnieju rangi ATP 500 rozgrywanego w Rotterdamie rozegrano kolejne spotkania drugiej rundy. Górą z meczów wyszli między innymi Grigor Dimitrov czy Andrey Rublev.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Rublev, który w czwartkowym meczu nie dał większych szans ostatnio dobrze dysponowanemu Damirowi Dzumhurowi. Wprawdzie Rosjanin jako pierwszy w tym pojedynku przegrał własne podanie, a także następnie jeszcze kilka razy je tracił, wygrał to spotkanie w dwóch partiach. Aktualnie 34. zawodnik rankingu ATP potrzebował jednej godziny oraz 47 minut, aby odnieść wygraną 6:4, 7:6(4).

Reprezentant Rosji w ćwierćfinale zostanie przetestowany przez Dimitrova, który chociaż wygrał z Filipem Krajinoviciem w dwóch setach, to jednak musiał się sporo napracować, aby osiągnąć końcowy triumf. Zawodnik, który w Rotterdamie jest rozstawiony z numerem dwa, pokonał niżej notowanego rywala 7:6(4), 7:5.

Na uwagę zasługuje czwartkowa gra Daniila Medvedeva, który w starciu z Pierre-Hughesem Herbertem odrobił straty. Rosjanin po przegraniu premierowej odsłony wziął się do pracy i wyszedł z tego pojedynku zwycięsko – najpierw wygrał tie-breaka drugiego seta, a następnie za sprawą triumfu w trzeciej partii, całe spotkanie.