Ula Radwańska poza WU Xiaomin

Niestety, Polka przegrała zacięte spotkanie z Poliną Monovą.

Urszula Radwańska wygrała 3 pojedynki w kwalifikacjach i zameldowała się w turnieju głównym WU Xiaomin (suma nagród $60,000). Tam w pierwszej rundzie trafiła na notowaną na 184. lokacie w rankingu WTA Polinę Monovą.

W partii otwierającej tę konfrontację nasza reprezentantka co prawda straciła 2 własne gemy serwisowe, ale sama zdobyła przewagę jednego przełamania więcej, dzięki czemu po 42 minutach to ona wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Niestety, 2 kolejne odsłony padły łupem młodszej o 3 lata Rosjanki. Po zaciętej batalii to Polina wygrała ten mecz w 3 odsłonach 3/6, 6/3, 6/4. Było to pierwsze starcie tych zawodniczek. Anna Kalinskaya będzie następną rywalką Monovej.

Polina i Anna spotkają się na korcie po raz drugi. Poprzednim razem w 2014 roku w Moskwie mocniejsza była Monova. Tymczasem Ula za udział w tej imprezie otrzyma 10 punktów, dzięki którym podskoczy w klasyfikacji o 32 miejsca w górę.