RG: Roger pokonał w 1/4 Wawrinkę

Federer wszedł we wtorek do półfinału na kortach Rolanda Garrosa.

Roger Federer [3] w ćwierćfinale French Open 2019 zmierzył się we wtorek na korcie imienia Suzanne Lenglen ze swoim przyjacielem, Stanem Wawrinką [24]. Pojedynek był powtórką meczu ćwierćfinałowego z tutejszych kortów z 2015 roku. Wtedy górą okazał się młodszy ze Szwajcarów.

W pierwszej partii tego pojedynku solidniejszy był 37-latek z Bazylei. Wielokrotny triumfator turniejów wielkoszlemowych, co prawda nie zdołał przełamać Stana, ale w tie-breaku stracił cztery punkty i objął prowadzenie 1:0 w setach. Wawrinka miał w tej odsłonie małe problemy z łokciem.

Druga odsłona wyglądała dużo lepiej w wykonaniu 34-latka z Lozanny. Triumfator French Open 2015 rozkręcił się, a Roger miał chwilowy kryzys. Były lider rankingu ATP wyrzucał na aut trochę więcej piłek i ta partia padła łupem Wawrinki, który poszedł za ciosem także w trzecim secie.

34-latek serwował w nim, żeby wysoko objąć prowadzenie 6/7 (4), 6/4, 5/3. Federer nie dopuścił jednak do tej sytuacji. Pewnie wygrał gema przy podaniu rywala i od tej pory zawodnicy szli równo do wyniku na po 6. Drugiego tie-breaka również zapisał na swoim koncie Roger. Czwarta odsłona została przerwana przed siódmym gemem ze względu na opady deszczu.

Po powrocie na kort Wawrinka wywalczył tylko jednego gema. Federer prezentował tego dnia regularniejszy tenis i dzięki temu pokonał młodszego o trzy lata rodaka 7/6 (4), 4/6, 7/6 (5), 6/4. Wawrinka dzięki zdobytym punktom powróci w poniedziałek do TOP 20.

Natomiast przed nami bardzo interesujące widowisko. 37-latek o wejście do finału zagra z jedenastokrotnym zwycięzcą French Open, Rafaelem Nadalem [2]. Będzie to trzydzieste dziewiąte starcie pomiędzy tymi zawodnikami. Do tej pory Rogerowi udało się wygrać z Hiszpanem piętnaście razy. Roger wszedł w Paryżu do półfinału po raz ósmy.