Meksyk: Przegrany bój Igi

Polka i Aryna Sabalenka zapewniły publiczności sporo emocji.

Iga Świątek w drugim meczu fazy grupowej Akron WTA Finals Guadalajara zmierzyła się z Aryną Sabalenką. Tenisistki nie zawiodły tego dnia sympatyków tej dyscypliny sportu.

Spotkanie obfitowało w wiele ciekawych akcji i nie brakowało w nim niezapomnianych wrażeń. W partii otwierającej tę batalię górą była mistrzyni French Open 2020. Białorusinka miała problem z odnalezieniem odpowiedniego rytmu gry, a Polka robiła swoje.

20-latka urodzona w Raszynie straciła tylko 2 gemy i pewnie objęła prowadzenie 1:0 w setach. Dwukrotna półfinalistka rozgrywek wielkoszlemowych nie poddała się bez walki. Druga odsłona padła łupem Aryny, która zdobywała więcej punktów i zasłużenie doprowadziła w setach do remisu.

W decydującej partii obie zawodniczki imponowały wysoką formą. Żadna z dziewczyn nie chciała odpuścić, ale w kluczowych momentach solidniejsza okazała się nakręcona 23-latka. Sabalenka po ponad dwóch godzinach wygrała tę konfrontację 2/6, 6/2, 7/5.

Iga nie ma już szans na awans w tym prestiżowym wydarzeniu do półfinału. Natomiast Białorusinka o wyjście do 1/2 zagra z Marią Sakkari. Greczynka uległa w sobotę rozpędzonej Pauli Badosie 6/7 (4), 4/6.