• AUTOR bonio
 • TERMIN 16.05.2023 11:00
 • KURS 1.18
 • BUKMACHER
 • SPOTKANIE N.DJOKOVIC vs. C.NORRIE
 • TURNIEJ Internazionali BNL d'Italia
 • WYNIK 2:0
 • Novak Djokovic Novak
  Djokovic
 • Cameron
  Norrie
  Cameron Norrie
ANALIZA

Rzym ATP Masters 1000 nawierzchnia ziemna

W 1/8 finału Internazionali BNL d’Italia zagrają Novak Djokovic (#1 ATP) i Cameron Norrie (#13 ATP). Lider rankingu ATP jak na razie ma słaby sezon na mączce. 35-latek pochodzący z Belgrady cały czas szuka swojej najwyższej formy. Serbowi daleko do jego najlepszego tenisa. Djoko miał wcześniej przymusową przerwę spowodowaną kontuzją łokcia. W Rzymie wygrał do tej pory z Tomasem Martinem Etcheverry’m (#61 ATP) i Grigorem Dimitrovem (#33 ATP). W Monte Carlo (ATP Masters 1000) doszedł do trzeciej rundy (porażka z Lorenzo Musettim), a w Banja Luce (ATP 250) do ćwierćfinału (porażka z Dusanem Lajovicem). Dwudziestodwukrotny mistrz imprez wielkoszlemowych nakłada na siebie dużą presję, ponieważ broni w stolicy Włoch tytułu i ma ostatnią szansą na odnalezienie właściwego tempa przed French Open.

Norrie do Miami (ATP Masters 1000) prezentował się bardzo dobrze. Reprezentant Wielkiej Brytanii wygrał turniej w Rio (ATP 500) i był w finale w Buenos Aires (ATP 250) i Auckland (ATP 250). W BNP Paribas Open (ATP Masters 1000) wypracował ćwierćfinał (porażka z Francesem Tiafoe). Później dyspozycja 27-latka uciekła. W Madrycie (ATP Masters 1000) i Barcelonie (ATP 500) wygrał po jednej konfrontacji, a z Monte Carlo odpadł w drugiej rundzie. W Rzymie Cameron zatrzymał Alexandre Mullera (#100 ATP) i Martona Fucsovicsa (#92 ATP).

H2H: 2:0 Djoko.

Serb wygrał oba spotkania. Podczas ATP Finals 2021 Norrie urwał mu tylko 3 gemy, ale w zeszłym roku na Wimbledonie podjął bardziej wyrównaną walkę i wygrał z Serbem seta. Cameron jest wygodnym rywalem dla Nole. Jego leworęczny top spinowy forehand, który jest jego największym atutem, nie robi na 35-latku większego wrażenia. W tym meczu wszystko zależy od Djoka, który może swoją kontrolowaną agresją wypunktować Brytyjczyka. Trzeba pamiętać, że Serb w Rzymie jest bardzo skuteczny, co potwierdzają jego wyniki z przeszłości z obiektu Foro Italico. Dla mnie faworytem jest Djoko.

Mój typ: Zwycięstwo Nole Totolotek @1.18

KOMENTARZE