Kubot i Lindstedt odpadli w ćwierćfinale

Polsko-szwedzka para w dzisiejszym ćwierćfinale zmierzyła się z rozstawionymi z numerem 3 Ivanem Dodigiem i Marcelem Melo. Łukasz i Robert bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek. W otwierającej partii dwukrotnie przełamali rozstawiony duet i po 25 minutach wyszli na prowadzenie 6/2. Niestety w drugim secie to oni zostali przełamani przez Dodiga i Melo. Po 55 minutach Ivan i Marcel wyrównali wynik spotkania na po 1 w setach. Rozstrzygający super tie-break był bardzo wyrównany do wyniku po 7, od tego momentu chorwacko-brazylijska para wygrała trzy punkty z rzędu i wygrała mecz 2/6, 6/3, 10-7.

Za ćwierćfinał Barcelona Open Banc Sabadell Łukasz i Robert otrzymają €13,550 i 90 punktów. To drugi ćwierćfinał turnieju ATP zdobyty w tym roku przez tegorocznych triumfatorów Australian Open. W pozostałych imprezach odpadali w drugich rundach.

Ivan Dodig i Marcel Melo o finał zagrają z rozstawionymi z numerem 5 Danielem Nestorem i Nenadem Zimonjicem.