Kubot odpada z Roland Garros

Rywal Polaka nie należał do najłatwiejszych. 18. w rankingu ATP Łotysz znajduje się ostatnimi czasy w świetnej dyspozycji, ponadto kilka dni temu triumfował w Nicei.

Kubot od samego początku spotkania przyjął standardową w swojej grze taktykę. Mowa oczywiście o agresywnym stylu gry i częstej grze przy siatce. Ta w pierwszym secie okazała się świetną bronią na Gulbisa, bowiem rywal Łukasza miał mało do powiedzenia w obliczu świetnych skrótów lubiniania. Pierwsza partia została wygrana przez Kubota 6:4.

Drugi set był bardzo podobny. Gracze prezentowali dynamiczny tenis, błyskawicznie wygrywając swoje podania. Kubot został jednak przełamany, a to zdecydowało o oddaniu seta Łotyszowi 6:4.

Podczas trzeciej odsłony do coraz pewniej czuł się na korcie Łotysz. Niemniej, Kubot nadal zaskakiwał efektywnymi zagraniami. Niestety pojawiły się również błędy, bowiem dokładność Polaka była dużo słabsza niż w poprzednich setach. Zmęczenie dało się Kubotowi we znaki, co spowodowało, że Gulbis wygrał seta 7:5.

Czwarty set był najgorszy dla Kubota. Gulbis pewnie zmierzał po zwycięstwo w meczu, dominując w niemal każdym aspekcie gry. Wyżej notowany tenisita rozgromił Polaka w czwartm secie 6:1.

Gulbis zmierzy się w następnej rundzie z Facundo Bagnisem.