Pewne zwycięstwa Simony Halep i Svetlany Kuznetsovej

Gra Simony Halep okazała się poza zasięgiem Rosjanki. Sklasyfikowana obecnie na 87. miejscu w rankingu WTA Kleybanova błyskawicznie przegrała pierwszego seta, nie wygrywając w nim ani jednego gema. Alisa popełniła aż 17 niewymuszonych błędów przy zaledwie 2 Simony. W drugiej partii wszystko zapowiadało się na to, że Halep odprawi Rosjankę z tego meczu „na rowerze”, prowadziła bowiem już z trzema przełamaniami 5:0. Alisie udało się jednak uniknąć tak wysokiej porażki, odzyskała utratę jednego przełamania i wygrała jednego gema przy swoim podaniu. Simona okazała się jednak dzisiaj zbyt dobrze dysponowana, żeby nawiązać z nią dłuższą walkę. Po niecałej godzinie Halep zakończyła mecz 6:0, 6:2. Było to trzecie spotkanie tych tenisistek na korcie i trzeci triumf Rumunki nad Rosjanką.

Po spotkaniu Simona powiedziała, że pierwszy raz nie odczuwała emocji przed meczem pierwszej rundy, ponieważ czuła się bardzo dobrze przed tym pojedynkiem. Oznajmiła także, że ma nadzieję, że da z siebie wszystko i zajdzie daleko w tym turnieju.

W zeszłym roku Halep odpadła z Rolanda Garrosa w pierwszej rundzie. Została wyeliminowana przez Carlę Suarez Navarro. W tym roku o awans do trzeciej rundy zagra z Barborą Zahlavovą-Strycovą bądź kwalifikantką Heather Watson.

Rozstawiona z numerem 27 Svetlana Kuznetsova spędziła na korcie tylko pięć minut dłużej niż Simona Halep. Rywalką, triumfatorki tej imprezy z roku 2009 była Sofia Shapatova, która zagrała w turnieju głównym przechodząc przez kwalifikacje. W otwierającej partii doszło do serii przełamań z obu stron, jednak Rosjanka zdobyła o jedno więcej i wygrała pierwszego seta 6:3. Druga partia należała już tylko do niej, oddała bowiem niżej klasyfikowanej Shapatovej tyko jednego gema i po godzinie i 3 minutach wygrała mecz 6:3, 6:1. Było to pierwsze starcie tych tenisistek. W drugiej rundzie Svetlana spotka się z Camilą Giorgi. Będzie to pierwsze spotkanie Rosjanki z 50. w rankingu WTA Włoszką.