Radwańska i Janowicz wygrywają z Wielką Brytanią

Jako pierwsza na kort wyszła Agnieszka Radwańska. Nasza najlepsza tenisistka zmierzyła się ze sklasyfikowaną na 50. miejscu w rankingu WTA Heather Watson. Pomimo utraconego serwisu już na początku pojedynku to 25-letnia Krakowianka dominowała w tym starciu. Polka była lepsza od Brytyjki w praktycznie każdym elemencie gry. Agnieszka błyskawicznie odzyskała utratę przełamania i od tej pory to ona kontrolowała przebieg spotkania. W 4. gemie udało się jej jeszcze raz wygrać gema przy podaniu 22-latki z Guernsey i utrzymać tę przewagę do końca partii. Po 41 minutach było już 1:0 w setach dla Agnieszki.

Obecnie 5. rakieta świata nie miała żadnych problemów z szybkim zakończeniem drugiej partii. Starsza z sióstr Radwańskich przełamała w tym secie swoją niżej notowaną przeciwniczkę aż czterokrotnie, a sama tylko raz nie dopilnowała swojego gema serwisowego. Tenisistki miały podobny procent trafionego pierwszego podania i pomimo, że Polka wygrała bezpośrednio o 6 piłek mniej to popełniła również 22 niewymuszone błędy mniej i po godzinie i 7 minutach zamknęła mecz w dwóch setach 6/3, 6/1 i zdobyła punkt dla polskiej drużyny.

Drugi na kort wyszedł Jerzy Janowicz i jego przeciwnikiem był sklasyfikowany na 6. pozycji w rankingu ATP Andy Murray. Szkot potrzebował 10 minut więcej od Radwańskiej, żeby wygrać z niżej notowanym Polakiem i zremisować z Polską 1:1.

W otwierającej partii Andy szybko odskoczył na prowadzenie 2/0. Janowicz nie odpuścił, odzyskał utratę przełamania i doprowadził na remisu na po 2. Był to niestety ostatni zdobyty przez niego gem w tym secie. Murray zdobył jeszcze dwa przełamania i po 33 minutach prowadził 1:0 w setach.

Jerzy nie zaczął dobrze również następnej partii. Już na początku stracił dwa gemy serwisowe i przegrywał już 0/3. Udało mu się co prawda wygrać jednego gema przy podaniu wyżej notowanego 27-latka, ale to nie wystarczyło. Przewagi jednego przełamania reprezentant Wielkiej Brytanii nie odpuścił do końca seta i zamknął starcie wynikiem 6/2, 6/4.

W mikście na szczęście mocniejszy okazał się nasz duet. Para Radwańska/ Janowicz potrzebowała godziny i 25 minut, żeby wygrać z duetem brytyjskim w dwóch setach 6/4, 6/4, dzięki temu Polska wygrywa z Wielką Brytanią 2:1.

Kolejnymi rywalami naszych tenisistów będzie drużyna francuska. Mecze zaplanowane są na piątek.