Azarenka znów mocniejsza od Wozniacki

Zawodniczki zagrały dzisiaj o 3. rundę turnieju z cyklu Premier Internazionali BNL d’Italia (pula nagród $2,707,664). Partia otwierająca mecz 2. rundy była popisem umiejętności notowanej obecnie na 29. miejscu w rankingu WTA Victorii Azarenki.

25-latka kiepsko zaczęła ten pojedynek, bowiem już na otwarcie została przełamana przez Dunkę i po chwili przegrywała już 0/2. Jednak od tego momentu ten set należał już tylko do niej. Białorusinka nie oddała swojej przyjaciółce już ani jednego gema i po 36 minutach wyszła na prowadzenie 1:0  w setach.

Druga odsłona była festiwalem przełamań z obu stron. Tenisistkom bardzo ciężko było utrzymać gemy przy własnych podaniach i szły równo do wyniku po 5. Wtedy jako pierwsza przy wyniku 6/5 szansę na zakończynie tego spotkania miała Azarenka. Wozniacki udało się jednak obronić 4 piłki meczowe i doprowadzić do tie-breaka.

W dodatkowej rozgrywce Vika pozwoliła wygrać rozstawionej z numerem 5 przeciwniczce zaledwie 2 punkty i po dwugodzinnym boju zamknęła pojedynek w 2 setach 6/2, 7/6 (2). Azarenka zdobyła w tym meczu o 16 punktów więcej od Wozniacki i miała bardzo wysoki procent trafionego 1. podania, bo aż 75%.

Było to 10. starcie tych pań. Jest to 6. wygrana Białorusinki nad Dunką polskiego pochodzenia w karierze i 3. tylko w tym roku. O 1/4 Vika powalczy z występującą tutaj z numerem 9 Angelique Kerber albo Iriną-Camelią Begu. A Caro za udział otrzyma € 11,710 i 60 punktów. W ubiegłym sezonie Wozniacki nie brała udziału w tej imprezie.