Murray kontynuuje dobrą passę

W 1. rundzie rozstawiony z numerem 3 Andy Murray miał wolny los, a w 2. jego przeciwnikiem był notowany na 38. pozycji w światowej klasyfikacji, Jeremy Chardy.

Dzisiejsze spotkanie było jednak dosyć jednostronne. Zwycięzca dwóch ostatnich turniejów na mączce w 1. odsłonie przełamał Francuza w 7. gemie i dzięki temu po 45 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Jeremy w drugiej partii nie potrafił zatrzymać rozpędzonego Szkota, który tym razem wygrał aż 2 gemy przy podaniu przeciwnika i po godzinie i 29 minutach zamknął ten pojedynek w 2 setach 6/4, 6/3.

Było to 7. starcie tych tenisistów i 6. wygrana Murray’a. O ćwierćfinał turnieju z cyklu ATP World Tour Masters 1000 Andy zagra z występującym tutaj z numerem 13 Jo-Wilfriedem Tsongą albo Davidem Goffin.