Kolejne zwycięstwo Marii Sharapovej

Sklasyfikowana na 73. miejscu w rankingu WTA Bojana Jovanovski była przeciwniczką Marii Sharapovej w 3. rundzie Internazionali BNL d’Italia. 23-latka bardzo dobrze rozpoczęła ten mecz, bowiem już na otwarcie przełamała bardziej doświadczoną Rosjankę i po chwili prowadziła już 2/0.

Jednak był to przedostatni zdobyty przez nią gem w tym secie. Maria bowiem rozkręciła się i to ona zaczęła dominować na korcie. Rozstawiona z numerem 3 Rosjanka dwukrotnie przełamała Serbkę i po 43 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga odsłona była festiwalem przełamań z obu stron, jednak o 2 przełamania więcej zdobyła Sharapova i to ona po godzinie i 31 minutach wykorzystała 2. piłkę meczową i zamknęła pojedynek w 2 setach 6/3, 6/3. 28-latka zapisała na swoim koncie aż o 18 piłek więcej od Jovanovski.

Było to 2. starcie tych tenisistek i 2. triumf Marii nad przebijającą się od kwalifikacji Bojaną. Następna rywalką byłej liderki światowego rankingu będzie Victoria Azarenka albo Irina-Camelia Begu.