Stan Wawrinka pokonał Rafaela Nadala

Stan Wawrinka zmierzył się w ćwierćfinale turnieju z cyklu ATP World Tour Masters 1000 z rozstawionym z numerem 4 Rafaelem Nadalem po raz 14. w karierze, jednak udało mu się go pokonać dopiero po raz 2.

Partia otwierająca spotkanie Internazionali BNL d’Italia była bardzo wyrównana. Hiszpanowi udało się dwukrotnie przełamać Szwajcara, ale Wawrinka błyskawicznie, bo już w następnych gemach odzyskiwał tę stratę i do rozstrzygnięcia tenisiści potrzebowali dodatkowej rozgrywki.

W tie-breaku mocniejszy okazał się Stan, który obronił 4. piłki setowe i po godzinie i 15 minutach to on wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Obecnie 7. w rankingu ATP Nadal w drugiej odsłonie nie potrafił już nawiązać tak wyrównanej walki z 30-latkiem jak w poprzedniej partii. Hiszpan zdołał wygrać tylko 2 gemy i po 2 godzinach i 6. minutach musiał uznać wyższość Szwajcara, który zamknął mecz w 2 setach 7/6 (7), 6/2.

Wawrinka popełnił o 9 niewymuszonych błędów więcej od Hiszpana, ale wygrał bezpośrednio też o 7 piłek więcej. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem 2 Roger Federer. Według Bet365 półfinał rzymskich rozgrywek wygra Roger. Kurs na niego wynosi 1,53, a na Stana 2,50.