Federer finalistą Internazionali BNL d’Italia

W półfinale Internazionali BNL d’Italia rozstawiony z numerem 2 Roger Federer zmierzył się ze swoim rodakiem, Stanem Wawrinką.

Starszy ze Szwajcarów jednak nie najlepiej rozpoczął to spotkanie. Obecnie 9. w rankingu ATP 30-latek przełamał Rogera już w 2. gemie i po chwili prowadził  3/0. Federer jednak nie odpuścił, docisnął rywala i oddał mu w tej partii już tylko 1 gema. Roger dwukrotnie przełamał Wawrinkę i po 34. minutach prowadził już 1:0 w setach.

Druga odsłona był już zupełnie kontrolowana przez Federera, który totalnie dominował na korcie. Były lider światowej klasyfikacji potrzebował zaledwie 20 minut, żeby zapisać tę partię na swoim koncie, a po 55. minutach 33-latek wypracował sobie piłkę meczową, którą od razu wykorzystał i zamknął półfinał w 2 setach 6/4, 6/2.

Było to 18. starcie tych tenisistów i 16. wygrana Federera, który o tytuł tej imprezy zagra z Novakiem Djokovicem. Zawodnicy spotkają się na korcie już po raz 39. 20.pojedynków padało łupem Rogera, a 18 Novaka. Według Sportingbetu finał wygra mimo wszystko Serb. Kurs na niego wynosi 1,333, a na Szwajcara 3,20.