Djokovic niepokonany w Rzymie

W finale Internazionali BNL d’Italia (łączna pula nagród € 3,830,295) lider rankingu ATP zmierzył się z rozstawionym z numerem 2 Rogerem Federerem.

Partia otwierająca ten pojedynek była bardzo wyrównana do wyniku na po 4. W 9. gemie Szwajcar miał jedną okazję na przełamanie Djokovica, jednak nie wykorzystał jej i sam po chwili stracił gema przy swoim podaniu i po 40 minutach przegrywał już 0:1 w setach.

W drugiej partii Novak zdobył przewagę przełamania już w 2. gemie i utrzymał ją do końca finałowego spotkania, dzięki czemu po zaledwie 75 minutach Serb wykorzystał już pierwszą piłkę meczową i zamknął to spotkanie w 2 setach 6/4, 6/3.

Dzięki temu zwycięstwu rozstawiony w Rzymie oczywiście z najwyższym numerem 27-latek poprawił bilans wygranych meczy z Rogerem z 18. na 19. 33-latek natomiast ma swoim koncie 20. triumfów nad Serbem. Za ten wyczyn Novak otrzymał 1,000 punktów i €628,100.