Simona Halep pokonała Victorię Azarenkę

W ćwierćfinale US Open (pula nagród $20,102,700) Simona Halep zmierzyła się z 26-letnią Victorią Azarenką. Panie spotkały się na korcie po raz trzeci. Oba poprzednie zmierzenia odbyły się w 2012 roku i padły łupem starszej zawodniczki.

W pierwszych dwóch gemach zawodniczki wzajemnie się przełamały. Następnie rozstawiona z numerem 2 Rumunka jeszcze raz wygrała przy podaniu Białorusinki i utrzymała swoje prowadzenie. Przy stanie 5/3 Simona Halep skorzystała z jednej piłki setowej.

Następna partia także była zacięta, a obie zawodniczki grały na wysokim poziomie. Ostatecznie Victoria Azarenka, która występuje na kortach Flushing Meadows z numerem 20, wykorzystała jedną piłkę setową przy podaniu rywalki i wyrównała wynik w setach, wygrywając drugą partię 6/4.

Rozstrzygnięcie decydującego seta przeciągnęło się ze względu na deszcz. Kiedy opady ustały zawodniczki wróciły na kort i dokończyły mecz. Victoria Azarenka nie grała już tak dobrze jak w poprzedniej partii, popełniała więcej błędów. Rumunka wykorzystała tę sytuację i po 2 godzinach i 42 minutach wygrała spotkanie 6/3, 4/6, 6/4.

Tym samym Simona Halep po raz pierwszy w swojej karierze zagra w półfinale US Open. Jej następną rywalką będzie Flavia Pennetta. Na razie 26. w rankingu WTA Włoszka prowadzi w bilansie ich zmierzeń 3-1. Ich ostatni pojedynek odbył się w tym sezonie w Miami, gdzie Rumunka wygrała 6/3, 7/5.