Grzegorz Panfil poza turniejem w Szczecinie

Grzegorz Panfil w pierwszej rundzie turnieju w Szczecinie wygrał w dwóch setach z Francuzem Maxime’m Teixeirą. W środę wyzwanie było zdecydowanie trudniejsze, bo Polak mierzył się z Niemcem Janem-Lennardem Struffem.

W pierwszej partii Struff błyskawicznie zdobył przewagę przełamania i utrzymał ją do końca. W drugim secie obaj tensiści świetnie serwowali, żaden z nich nie miał ani jednej szansy na wygranie serwisu swojego rywala i o losach tej odsłony zadecydował tie-break. W nim na początku koncentrację stracił Panfil, który przegrał dwa punkty przy swoim serwisie, co praktycznie oznaczało koniec tego meczu. Tak też się stało – po jednej godzinie i 17 minutach gry tenisista rozstawiony w Szczecinie z ‚siódemką’ triumfował 6:3, 7:6(3).

W cwierćfinale przeciwnikiem Jana-Lennarda Struffa będzie turniejowa ‚jedynka’ z rozstawienia – Pablo Carreno-Busta. Hiszpan w drugiej rundzie w trzech setach pokonał Huberta Hurkacza.