Almagro z ośmioma zwycięstwami z rzędu

Nicolas Almagro w poniedziałek triumfował w turnieju rangi ATP Challenger Tour w Genovie, a w piątek wygrał swój trzeci mecz w Szczecinie i óśmy z rzędu.

Hiszpan miał ogromnego pecha w losowaniu drabinki turniejowej w Szczecinie. W pierwszej rundzie trafił na Andreya Golubeva, następnie na zawsze groźnego, byłą 25. rakietę świata Filippo Volandriego, a w piątkowym ćwierćfinale mierzył się z plasowanym na 99. miejscu Filipem Krajinoviciem.

W pierwszej partii obaj tenisiści do upadłego walczyli, aby nie stracić właśnego serwisu. Dopiero w 12. gemie Krajinovic nie wytrzymał presji i przegrał własnego gema serwisowego, a zarazem całego seta. To był moment kulminacyjny, w kolejnej odsłonie na korcie było widać zdecydowaną przewagę Almagro, który dwa razy przełanał swojego rywala. Reprezentanta Serbii było stać jedynie na zdobycie jednego gema i po jednej godzinie i siedmiu minutach gry Hiszpan mógł się cieszyć ze zwycięstwa 7:5, 6:1.

Nicolas Almagro o dziewiąte zwycięstwo z rzędu powalczy z Niemcem Janem-Lennardem Struffem, który w ćwierćfinale ograł w dwóćh setach jego rodaka – Pablo Carreno-Bustę. Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie tych tenisistów.