Bednarek i Kowalczyk odpadli w 1/2 finału

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk byli zdecydowanymi faworytami starcia z Federico Gaio i Alessandro Giannessim, jednak to reprezentanci Włoch w sobotę powalczą o wygranie Challengera w Szczecinie.

W pierwszym secie obie pary zdecydowanie wygrywały swoje gemy serwisowe, a jedyne przełamanie miało miejsce w 12. gemie, kiedy to serwujący Bednarek stracił podanie do zera. Drugi set przynióśł więcej zwrotów akcji, jako pierwsi na prowadzenie z breakiem wyszli Polacy, ale przy stanie 3:2 nastąpiło wyrównanie. Następnie tylko Bednarek i Kowalczyk mieli szansę na wygranie serwisu rywali, ale Włosi się wybronili, a później zwyciężyli w tie-breaku.

Bednarek i Kowalczyk za występ w Szczecinie zainkasowali 2,300 euro i zdobyli po 45 punktów do rankingu deblowego ATP. W sobotnim finale przeciwnikami Gaio i Giannessiego będą Tristian Lamasine i Fabrice Martin, którzy w 1/2 finału pokonali rozstawionych z numerem pierwszym Frantiska Cermaka i Artema Sitaka.