Niespodziewana porażka Katarzyny Piter

Katarzyna Piter w tegorocznych turniejach rangi ITF odniosła wiele niespodziewanych porażek z dużo niżej plasowanymi tenisistkami. Poznanianka rozgrywa bardzo nierówny sezon, a potwierdzeniem tego jest sobotnia porażka w eliminacjach do turnieju w Guangzhou. Piter w trzech setach uległa 26-letniej Chince Chen Liang, która obecnie zajmuje 528. miejsce w rankingu WTA.

Pierwszy set należał do Liang, która dwa razy przełamała reprezentantkę Polski i to w stu procentach wystarczyło do wygrania tej partii. W drugiej odsłonie również miały miejsca dwa przełamania, jednak tym razem kontrolę na korcie przejęła Piter, która zdołała wyrównać stan gry. Decydujący set bardzo dobrze rozpoczął sie dla poznanianki, która dwa razy wychodziła na prowadzenie z breakiem, jednak za każdym razem w kolejnym gemie przegrywała swoje podanie. Liang siódmy gem, w którym serwowała, wygrała bez straty punktu, a następnie wyszła na dwugemowe prowadzenie. 26-latka nie oddała przewagi do końca meczu i mogła się cieszyć z jednego z najcenniejszych zwycięstw w jej karierze.

Liang, która sobotni mecz pierwszej rundy eliminacji do turnieju w Guangzhou wygrała 6:2, 1:6, 6:3 w drugiej rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Qiang Wang. Dla Katarzyny Piter była to druga tegoroczna porażka z tenisistką spoza pierwszej 500-tki w rankingu WTA.