Majchrzak zagra o ćwierćfinał w Trnavie

Kamil Majchrzak nie mógł być zadowolony ze swojego zeszłotygodniowego występu w Szczecinie, gdyż zarówno w singlu, jak i w deblu zakończył zmagania na I rundzie. We wtorek tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego otworzył nową kartę i pokonał syna słowackiej legendy, wracającego do gry Miloslava Mecira Juniora.

Już w pierwszym gemie tego spotkania Kamil Majchrzak uzyskał przełamanie, wykorzystując trzeciego break pointa. Wcześniej Mecir nie wykorzystał dwóch piłek na wygranie swojego gema serwisowego. 19-latek z Polski przy stanie 3:2 popełnił dwa proste błędy i Słowak odrobił straty. Ostatnie w tym secie przełamanie miało miejsce przy stanie 4:4 – 349. tenisista rankingu ATP wykorzystał słabszy moment Mecira i wyszedł na prowadzenie. Później Majchrzakowi wystarczyły cztery punkty do zamknięcia tej partii.

Majchrzak od stanu 3:4 w pierwszym secie zapisał na swoim koncie dziesięć gemów z rzędu i po zaledwie 60 minutach spędzonych na korcie zapewnił sobie awans do II rundy Challengera w Trnavie. Kolejnym rywalem Polaka będzie Rosjanin Artem Dubrivnyy albo turniejowa ‚ósemka’ – Czech Adam Pavlasek.