Kubot i Roger-Vasselin dobrze rozpoczęli współpracę

Łukasz Kubot i Edouard Roger-Vasselin w pierwszej rundzie turnieju ATP w Metz w dobrym stylu zainaugurowali swoją współpracę. Utytułowani debliści w dwóch setach pokonali Adriana Mannarino i Fabrice Martina 6:2, 7:6(7).

Polak i Francuz w pierwszej partii świetnie serwowali – z 14 punktów rozegranych po trafionym pierwszym serwisie wygrali wszystkie z nich, a do tego dołozyli dwa przełamania i schodzili z kortu prowadząc 6:2. Drugi set przyniósł zupełnie inne rozdanie – niespodziewanie to Mannarino i Martin wyszli na prowadzenie, ale Kubot i Roger-Vasselin natychmiast odrobili straty. Co ciekawe w następnym gemie francuski duet ponownie uzyskał prowadzenie, jednak Łukasz i Edouard ponownie zniwelowali przewagę. Do końca tej odsłony obie pary utrzymywały swoje podania i potrzebny był tiebreak.

Adrian Mannarino i Fabrice Martin długo będą pamiętać o tym tiebreaku. Francuzi prowadzili 6-2, ogółem mieli pięć piłek setowych, jednak ani jednej nie wykorzystali, Kubot i Roger-Vasselin wyczekali na swoją okazję i po pierwszym meczbolu mogli wznieść ręcę w geście triumfu.

Kolejnymi rywalami nowopowstałego polsko-francuskiego duetu będa Hiszpanie – Pablo Carreno Busta i Guillermo Garcia-Lopez.