Radwańska otrzymała lekcję tenisa od Kuznetsovej

Urszula Radwańska podczas Indian Wells rozgrywanego w 2009 roku w trzech setach pokonała Svetlanę Kuznetsovą. Polka pewnie miała nadzieję na powtórzenie tego sukcesu, jednak rzeczywistość zrujnowała jej potencjalne plany. W środę krakowianka w II rundzie turnieju WTA w Guangzhou w starciu z 30-letnią rywalką była w stanie ugrać tylko gema.

W pierwszym secie Polka zdobyła zaledwie osiem punktów, nie miała nawet ani jednej szansy na wygranie gema. Reprezentantka Rosji całkowicie zdominowała to spotkanie i nic nie zapowiadało, że Radwańska będzie w stanie załapać się na walkę. Druga partia rozpoczęła się tak samo i wyglądała tak samo, aż do stanu 0:5 gdy serwowała Kuznetsova. Wtedy Polka rozegrała kilka niezłych piłek i przy pomocy rywalki zdobyła jedynego gema w tym spotkaniu.

Starcie pomiędzy Kuznetsovą a Radwańską trwało zaledwie 54 minuty. Była druga rakieta świata w ćwierćfinale zagra z Jeleną Janković, która w trzech setach okazała się lepsza od Francesci Schiavone.