Rosolska i Dabrowski odpadły w I rundzie

Reprezentantka Polski nie będzie najlepiej wspominać turnieju w Tokio – Alicja Rosolska po raz czwarty w karierze odpadła w pierwszej rundzie Toray Pan Pacific Open. Tym razem jej partnerką była Kanadyjka Gabriela Dabrowski. Polsko-kanadyjska para przegrała z Kateriną Bondarenką i Chią Chuang 2:6, 6:7(6).

W drugim gemie pierwszej partii Katerina i Chia uzyskały przewagę przełamania. Polka i Kanadyjka przy stanie 1:3 wzięły się do odrabiania strat i udało im się zdobyć rebreaka. Na ich nieszczęście, już w kolejnym gemie Bondarenko i Chuang wyszły na prowadzenie, a po 27 minutach gry mogły się cieszyć ze zwycięstwa 6:2.

Następny set bardzo dobrze rozpoczął się dla Alicji i Gabrieli, które wyszły na prowadzenie 4:2 – później jakość gry polsko-kanadyjskiej pary uległa zmianie i rywalki zdołały wygrać trzy gemy z rzędu. Chwilę później nastąpił kolejny zwrot akcji, Rosolska i Dabrowski wygrały dwa gemy, przy czym obroniły trzy meczbole i serwowały na wygranie tej partii, jednak to rywalki przełamały ich podanie i potrzebny był tiebreak.

W nim kibice zgromadzeni na kortach w Tokio byli świadkami festiwalu przełamań – na 14 rozgrywanych punktów aż dziewięć z nich to były mini breaki. Lepiej z wojny nerwów wyszły Bondarenko i Chuang, ktore wykorzystały szóstą piłkę meczową i awansowały do ćwierćfinału rozgrywanej w stolicy Japonii.