Cibulkova wygrała z Suarez Navarro

Carla Suarez Navarro o wejście do ćwierćfinału Toray Pan Pacific Open (pula nagród $881,100) zagrała z Dominiką Cibulkovą. Do tej pory 26-letnia Słowaczka prowadziła w bilansie ich spotkań 2-0.

W pierwszej partii panie dwukrotnie wzajemnie się przełamały. Później broniły swoich podań i wszystko wskazywało na tie breaka, jednak w dziesiątym gemie Dominika Cibulkova skorzystała z drugiej piłki setowej przy podaniu rywalki. Po 45 minutach 48. rakieta świata zamknęła otwierającą partię wynikiem 6/4.

Na początku następnego seta żadna z zawodniczek nie dysponowała szansą na wygraną przy serwisie przeciwniczki. Dopiero w ósmym gemie Słowaczka skorzystała z trzeciego break pointa. 10. w światowej klasyfikacji Hiszpanka odrobiła stracone podanie, ale po chwili została ponownie przełamana. Dominika Cibulkova potrzebowała godziny i 39 minut, aby wygrać spotkanie 6/4, 6/4.

Tym samym Słowaczka zameldowała się w czwartym ćwierćfinale w tym sezonie. W następnej rundzie zmierzy się z Aną Ivanovic lub Camilą Giorgi.