Pewne zwycięstwo Milosa Raonicia

Milos Raonic po nieudanym występie na wielkoszlemowym US Open, gdzie po porażce z Feliciano Lopezem zakończył zmagania w III rundzie, rozpoczyna sezon halowy. Dziewiąty tenisista świata w swoim pierwszym meczu w Saint Petersburgu pokonał w dwóch setach reprezentanta gospodarzy – Evgeny’iego Donskoya.

Kanadyjczyk od początku przejmował inicjatywę w tym meczu, a przy jego gemach serwisowych praktycznie nie było gry. Donskoy presji nie wytrzymał przy stanie 4:4, gdy stracił swoje podanie – następnie Raonić dokonał formalności i zapisał pierwszy set na swoje konto. Druga odsłona miała podobny przebieg – Raonic nadal był nieosiągalny, stracił zaledwie jeden punkt przy swoim podaniu. Z każdą kolejną minutą gra Rosjanina była coraz bardziej chaotyczna, co przyniosło jego rywalowi kilka szans na przełamanie. Ponownie wystarczył jeden break, aby reprezentant Kanady wygrał tego seta, a zarazem cały mecz.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Milosa Raonicia będzie Tommy Robredo – jak dotychczas Kanadyjczyk wygrał wszystkie cztery bezpośrednie starcia pomiędzy tymi tenisistami i stracił z Hiszpanem zaledwie dwa sety.