Spacerek Sary Errani w ćwierćfinale

Sara Errani zameldowała się w półfinale turnieju WTA w Guangzhou bez straty seta. Reprezentantka Włoch w pierwszych dwóch rundach pokonała Ying-Ying Duan i Kai-Lin Zheng. W czwartkowym meczu 1/4 finału 28-latka rozgromiła Saisai Zhang 6:1, 6:0.

Początek tego spotkania nie zapowiadał, że będzie to tak łatwy mecz dla Errani, gdyż Włoszka straciła swoje podanie. Następnie turniejowa ‚trójka’ zdobyła sześć gemów z rzędu i po 33 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Druga partia całkowicie potwierdziła różnicę, jaka dzieli obie tenisistki. Doświadczona tenisistka z Półwyspu Apenińskiego grała bardzo odważnie, popełniała stosunkowo dużo błędów, jak na samą siebie, ale ofensywna gra przyniosła skutek i po przegranym pierwszym gemie meczu, Errani zdobyła 12 gemów z rzędu i zameldowała się w półfinale turnieju rozgrywanego w południowych Chinach.

Errani o swój pierwszy finał na kortach twardych od lutego 2013 roku, kiedy to doszła do finału WTA w Dubaju, zagra z Denisą Allertovą, która niespodziewanie wyrzuciła poza burtę Simonę Halep.