Allertova awansowała do pierwszego finału w karierze

O Denisie Allertovej głośno po raz pierwszy w tym tygodniu zrobiło się w czwartek, kiedy to 22-latka z Czech wyeliminowała z turnieju w Guangzhou tenisistę rozstawioną z numerem pierwszym – Simonę Halep. Allertova nie zamierzała jednak spuścić z tonu po tej wygranej i w 1/2 finału wygrała z Sarą Errani.

Cały mecz decydujący o awansie do finału turnieju WTA w Guangzhou opiewał w wiele przełamań, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie. Pierwszy gem padł łupem reprezentantki i co ciekawe było to jedyna prowadzenie, jakie Errani osiągnęła w piątkowe przedpopołudnie. Następnie do akcji wkroczyła Allertova, która dzieki ofensywnej grze po 47 minutach gry wygrała inauguracyjną odsłonę 7:5.

Drugi set nie miał już tak wyrównanego przebiego – Denisa błyskawiczna wygrała cztery gemy z rzędu i to praktycznie przesądziło o losach tego spotkania. Ta odsłona zakończyła się wynikiem 6:2 na korzyść reprezentantki Czech, która po raz pierwszy w swojej karierze awansowała do finału turnieju WTA. Jej rywalką w meczu decydującym o triumfie w Guangzhou będzie doświadczona Serbka Jelena Janković.