Linette tym razem gorsza od Davis

Sobotnie starcie pomiędzy Magdą Linette a Lauren Davis było ich trzecim spotkaniem w tym roku. We wcześniejszych pojedynkach był remis, obie zawodniczki wygrały po jednym meczu. Davis w II rundzie eliminacji do imprezy WTA  w Wuhan zrewanżowała się za porażkę w Tokio i odniosła zwycięstwo 6:4, 7:6(4).

W pierwszym secie obie tenisistki miały problemy przy własnym serwisie, było bardzo, ale to bardzo dużo break pointów, jednak na koncie zawodniczek znalazły się trzy przełamania. Dwa padły łupem Lauren Davis i to ona mogła się cieszyć z wygrania inauguracyjnej partii. Kolejne gemy były raczej przeciwieństwem tego, co działo się w pierwszej odsłonie. Drugi set był pokazem dobrej gry serwisowej, i miało miejsce w nim zaledwie dwa przełamania. Obie tenisistki zdobyły po jednym, tak więc potrzebna była rozgrywka tiebreakowa. W niej więcej spokoju zachowała tenisistka z Gates Mills – decydująca rozgrywka była bardzo zacięta, ale w końcówce Linette nie wytrzymała ciśnienia i musiała pogodzić się z brakiem awansu do turnieju głównego.

W I rundzie docelowej imprezy rozgrywanej w Wuhan rywalką Lauren Davis będzie Białorusinka Victoria Azarenka.