Przysiężny udanie rozpoczął występ w Kuala Lumpur

Michał Przysiężny ostatni raz w eliminacjach do turnieju rangi ATP wystąpił w czerwcu. Polak podbudowany niezłym występem w Pucharze Davisa ponownie szuka swoich szans w głównym cyklu. Jego pierwszym rywalem w Kuala Lumpur był reprezentant Indonezji Christopher Rungkat. Głogowianin w dwóch setach potwierdził wyższość nad przeciwnikiem i wygrał 6:4, 7:6(2).

Zgodnie z przewidywaniami, już na początku meczu to Michał Przysiężny był stroną przeważającą i wyszedł na prowadzenie 3:0. Rungkat zdołał błyskawicznie odrobić stratę i wygrał trzy gemy z rzędu. Następnie do ofensywy przeszedł Polak, który przy stanie 5:4 przełamał podanie rywala i zapisał pierwszą partię na swoje konto.

Drugi set nie przyniósł żadnego przełamania, obaj tenisiści dobrze rozgrywali akcje przy własnym podaniu i konieczne było rozegrania tiebreaka. W nim wyszło doświadczenie Przysiężnego, który wygrał pierwsze pięć punktów i losy tego meczu były już przesądzone. Głogowianin w meczu trwającym jedną godzinę i 21 minut posłał osiem asów i popełnił dwa podwójne błedy. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie sklasyfikowany na 2058. miejscu Ahmed Deedat Abdul Razak.